سرقت 110 جفت قناری گرانقیمت

سارق 110 جفت قناری گرانقیمت به دام افتاد

فردی که شیفته خرید قناری‌های خارجی یک مرد تهرانی بود، وقتی موفق به این کار نشد، نقشه دزدیدن 110 جفت قناری را با همدستانش اجرا کرده، اما تنها چند روز پس از سرقت، دستگیر شد.
به گزارش جام جم، هفته گذشته مردی با حضور در شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران، از سرقت 110جفت قناری که ارزش چند میلیونی داشت، از طبقه دوم محل کارش خبر داد.
شاکی گفت: مدتی بود در یک طبقه از ساختمان دوطبقه قدیمی ام، 110 جفت قناری را که از نژاد اسپانیایی و ایتالیایی بود، نگهداری می کردم و به دلیل علاقه به قناری ها حاضر به فروش آنها نبودم.
وی اضافه کرد: روز حادثه وقتی وارد ساختمان قدیمی مان شدم، از کارگرم خبری نبود، اما همه چیز به هم ریخته بود و 110 جفت قناری خارجی به سرقت رفته بود.
شاکی یادآور شد: با بررسی طبقات ساختمان، کارگرم را در حالی که با دست و پای بسته در سرویس بهداشتی محبوس شده بود، پیدا کردم که او گفت شب گذشته چند نفر به زور وارد ساختمان شده و وی را کتک زده و قناری ها را دزدیده اند.
با تشکیل پرونده و به دستور بازپرس شاهنگیان، تحقیقات کار آگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران برای کشف قناری های سرقتی و دستگیری سارقان آغاز شد.
در ادامه تحقیقات، ماموران با توجه به اظهارات ضد و نقیض کارگر شاکی به تحقیق دوباره از وی پرداختند تا سرانجام او راز دزدی قناری های کارفرمایش را توسط سه مرد برملا کرد.
متهم گفت: مدت ها بود نزد شاکی کار می کردم و چند بار هم می خواستم تعدادی از قناری ها را بدزدم، اما می ترسیدم تا این که از چند هفته پیش مردی که شیفته پرندگان بود، به ملاقات کارفرمایم آمد و تصمیم داشت قناری ها را به قیمت مناسبی بخرد، اما کارفرمایم حاضر به فروش آنها نبود.
ردپای خریدار قناری در سرقت
وی یادآور شد: در ادامه مرد خریدار به من گفت اگر کمکش کنم او فقط پنج تا از قناری ها را بدزدد، پنج میلیون تومان به من می دهد که وسوسه شدم و به وی کمک کردم.
متهم افزود: طبق نقشه، شب حادثه مرد خریدار همراه دو مرد دیگر به محل نگهداری قناری ها آمدند. من در را برایشان باز کردم، قرار بود همان موقع پول را بدهند و منتظر بمانند من پنج قناری را برایشان بیاورم، اما به وعده شان عمل نکردند.
متهم یادآور شد: هر سه وقتی وارد حیاط شدند، به من حمله کرده و بشدت کتکم زدند و به زور کلید طبقه دوم را از من گرفتند و پس از آن که دست و پایم را بسته و در سرویس بهداشتی محبوسم کردند، هر 110 جفت قناری را دزدیده و متواری شدند.
در پی اعتراف متهم، همدستان وی تحت تعقیب قرار گرفتند و یکی از آنها ـ که همان مشتری قناری ها بود ـ شامگاه سه شنبه در مخفیگاهش دستگیر شد.
متهم با انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی، به جرمش اعتراف و عنوان کرد: شیفته قناری های شاکی بودم، اما او حاضر به فروش آنها نبود. بنابراین تصمیم به دزدیدن آنها گرفتم و کارگر شاکی را فریب دادم و همه قناری ها را دزدیدم و اکنون قناری ها را دو همدست دیگرم نگهداری می کنند.
بنا بر این گزارش، برای دو متهم پرونده از سوی بازپرس شاهنگیان، رئیس شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران، قرار قانونی صادر شد.
تحقیقات پلیس برای دستگیری دو سارق فراری و کشف قناری های گرانقیمت ادامه دارد.

معصومه ملکی - گروه حوادث-جام جم آنلاین

تاريخ انتشار : 1392/9/10
   
تمام حقوق این سایت محفوظ و متعلق به قناری گرگان است Design & Develop by: s_akbary@hotmail.com
درباره ما  |   تماس با ما  |   نژادهای قناری  |   پیوند ها  |