روشهای بهتر آماده کردن قناری ماده


1.شاهدانه ریز را خیس نموده و پس از دهان باز کردن ، رطوبت آنرا گرفته وهفته ای 3 بارچند دانه به ماده ها بدهید .2 . سیب را رنده کرده وپس از آبگیری، هريك روز درميان با مخلوطی از هویج تخم مرغ همراه با آرد نان سوخاری وكنجدسفید وويتامين به ماده ها بدهید.

توجه: درهر پانزده روز يكبار قناری را دردست گرفته وبه منظور جلوگيري از چاق شدن وتجمع چربي اضافي ، قناري را مورد معاينه قراردهيد. درصورت بروز چاقی بايد حتما اقدام به لاغري آن نمایید.البته داشتن کمی  چربی در قناری ماده مشکلی را بوجود نمی آورد.هفته اي يك بار دادن برگ كاهو دربرگهاي كوچك وفسفري رنگ وهفته اي يك بار هم دادن كاسني يا عرق كاسني بسيار مفيد مي باشد و میتوان از برگ تربچه و شاهی در از بین بردن چربی استفاده کرد . 
به منظور پاكسازي كبدي ،ميتوانيد هفته ای یکبار با مخلوطی از سيب و هویج رنده شده که آب آنراگرفته اید (تفاله) آن، بمنظور بالا بردن متابولیسم (سوخت وساز) که بسيار مفيد است دراختیار قناری های ماده قرار دهید .   3. دمای محیط پرورش رابتدریج افزایش دهید. 4. میتوان سیب را آبپز نموده و پس از خنک شدن با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و به ماده ها بدهید. 5. دادن مکمل (دان تقویتی) مناسب .نكته مهم در آماده ساختن ماده قناري اين است كه ماده قناري را بطور انفرادي در قفس نگهداري نماييد وقفس نرها در بالا وقفس ماده در پايين باشد تاماده قناري مبادرت به جنب وجوش نمايد وبال بال زده (ملخك) وبا سوت زدن ، قناری نر را تحریک نماید. با تحرک زیاد و رعایت رژیم غذایی و افزایش نور دهی و آبتنی در قناری ماده، بطور حتم ماده ها آماده خواهند شد .

تاريخ انتشار : 1395/8/15
   
تمام حقوق این سایت محفوظ و متعلق به قناری گرگان است Design & Develop by: s_akbary@hotmail.com
درباره ما  |    تماس با ما  |    نژادهای قناری  |    پیوند ها