نقش و خواص سیب زمینی

نقش  و فوائد سیب زمینی و مصرف آن در تغذیه قناری:

سیب زمینی حاوی ویتامین های A ، B، C  و نشاسته و مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم و مس می باشد و سرشار از بتاکاروتن  (پیش ساز ویتامین A ) است که وقتی پخته می شود، جذب بدن می گردد.

همچنین حاوی کربوهیدرات که دارای ویتامین B6 است و دارای آنزیم مهار کننده ضد ویروس می باشد و به علت دارا بودن پتاسیم زیاد بعنوان تمیز کننده کبد بشمار می رود. از آنجا که هضم آسانی دارد، در پرندگانی که دچار رعشه و کم خونی می گردند، بسیار مفید است. سیب زمینی  به دلیل مواد معدنی موجود در آن ، به رشد پرنده کمک شایانی می کند و دردرمان  بیماری های گوارشی و ورم روده به همراه مقدار کمی هویج بخار پز و جعفری و تره بسیار مفید می باشد و تهیه سیب زمینی پخته جهت مصرف جوجه ها مخصوصا جوجه های بین 30 تا 60 روزه که از والدین خود جدا شدند، بسیار مناسب است.

مهمترین ماده اصلی موجود در آن، نشاسته است که معمولا 9 تا 25 درصد آن را تشکیل می دهد. از این رو برای تامین انرژی پرنده و در معالجه و درمان اسهال و  التهاب دستگاه گوارش بسیار مفید است.

سعی گردد به میزان مصرف روزانه تهیه شود و بطور میانگین هر 15 روز یک نوبت  در روز در اختیار پرنده قرار داده و حتی الامکان در یخچال نگهداری نگردد، چون نشاسته آن تبدیل به قند می شود و مزه خوبی نخواهد داشت. لازم به ذکر است که در خرید آن دقت شود تا تازه و فاقد جوانه یا سبز رنگ باشد، چون در این صورت با مصرف آن نوعی سم به نام سولاتین تولید می کند که باعث مسمومیت می شود.

بر اساس تجربیات و بررسی برخی از  مقالات و سایت و وبلاگها ،  طعم و محتوای غذایی سیب زمینی بر حسب شیوه پخت آن فرق دارد :

1_ آب پز: پس از شستشو آن را داخل ظرف حاوی آب سرد قرار داده و بر روی شعله گذاشته تا پخته شود. سپس آن را از داخل ظرف بیرون آورده تا آب آن تبخیر گردد.

می توان آن را در سایه خشک و آسیاب نمود و در خوراک مخلوط تخم مرغی مصرف نمود.

2_ بخار پز: درون قابلمه کوچکی بدون آب گذاشته و قابلمه رادر ظرف بزرگتری که حاوی آب می باشد قرار داد و بر روی حرارت گذاشته تا آماده گردد. یا از لوازم پخت بخار ساز استفاده نمود و مصرف و تغذیه آن مطلوب تر از نوع آب پز می باشد.

3_ تنوری کردن: داخل فر یا آتش ذغال قرار داده تا پخته شود. گرایش و مصرف جوجه ها نسبت به آن بیشتر از نوع آب پز و بخار پز می باشد.

4_ پختن روی نمک: که از بهترین نوع طبخ برخوردار می باشد و پرنده نسبت به آن واکنش زيادتري نشان می دهد و بسیار علاقمند به این خوراک می باشد. سطح ظرف را در حدود نیم تا یک سانت نمک ریخته و سیب زمینی شسته شده را روی آن قرار می دهیم و بر روی حرارت نسبتا کم میگذاریم تا حرارت نمک باعث پخت آن گردد. مقداری طعم و بوی نمک در رویه سیب زمینی جذب می گردد؛ ولی اصلا طعم شور ندارد. این امر پرنده را مشتاقانه تحریک به تغذیه می نماید و بسیار مفید می باشد.

تاريخ انتشار : 1397/7/8
   
تمام حقوق این سایت محفوظ و متعلق به قناری گرگان است Design & Develop by: s_akbary@hotmail.com
درباره ما  |    تماس با ما  |    نژادهای قناری  |    پیوند ها